Magia


„Epoka kamienia łupanego nie skończyła się dlatego, że zabrakło kamieni”.
Ludzie mieli ochotę na zmiany. 
Pomimo naszych chęci, aby wieść życie śwadome funkcjonujemy używając automatycznego pilota. Pomiędzy licznymi zajęciami mamy mało czasu dla siebie. Szkoda, bo to jest centrum udanego życia.
Rytuały – małe gesty, które na stałe wchodzą do codziennego planu zajęć, mają właściwości magiczne. Działają na mózg. Regularnie wykonywane wpływają na samopoczucie. Pozytywna energia, feel good, działa we wszystkich domenach. 
Dobrze przygotowane i realizowane pozwalają zadbać o własne ciało – tak jak na to zasługuje, otoczyć opieką psyche, po to aby rozwinąć kreatywność, pozwolić sobie na realizowanie marzeń.
Witaj w rituel power!
Dlaczego nie zacząć dnia piętnaście minut wcześniej? Zapalić pachnącą świecę, włączyć muzykę – pobudzajacą czy nastrojową i wykonać taneczne pas w czasie przygotowywania śniadania. Elegackim jeté przemierzyć kuchnię, aby nastawić kawę. Zgrabnie zakończyć wkładając tosty do opiekacza, następie ugiąć kolana i wyskoczyć w przód do pozycji wojownika (ćwiczenie jogi) rozciągając mięśnie. I tak codziennie.

Co na tym zyskasz? Dobry nastrój, rozgrzejesz się zanim wyjdziesz na wiosenne chłody, krew będzie lepiej krążyć, ciało nabierze sprężystości. Na początku może ci być trudno zmobilizować się do działania, ale dobra nowina jest taka, że z czasem mózg wytworzy potrzebne połączenia, najpierw będą przypominać ubitą drogę – pełną wyrw i dziur, ale z czasem stworzy się autostrada szybkiego ruchu. Nie będziesz potrzebować zachęty do wykonywania rytuałów, wejdzie ci to w krew.
Jak połączyć tę radę z jazdą konno? Im częściej coś robisz, tym większej wprawy nabierasz. Liczy się też regularność, lepiej robić coś stale niż raz na jakiś czas. Jeżeli decydujesz, że co wtorek jedziesz do klubu na jazdę – rób to. Nie zmieniaj planów, gdyż trudno jest po przerwie wskoczyć w rytm.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pokonać lęk

Zaufanie

Cel